Pracując w edukacji, wspierając innych, łatwo jest zapomnieć o sobie. Z kolei dbanie
o siebie, o swój dobrostan i swoje zasoby to podstawa. Bez tego, narażeni jesteśmy
na wyczerpanie emocjonalne, a nawet wypalenie zawodowe.
Październik kojarzony jest w naszym kraju z Dniem Edukacji Narodowej i właśnie z tej okazji chciałabym podarować wszystkim osobom z edukacją związanym, czas dla siebie.
Podczas webinaru poruszymy następujące zagadnienia:
1. Czym jest empatia w nurcie NVC (ang. Nonviolent Communication, pół. Porozumienie bez Przemocy).
2. Jak praktykować empatię dla siebie każdego dnia?
3. Co to jest rezyliencja i jak ją wspierać oraz dlaczego to takie ważne.
Dodatkowo będzie też czas na zadawanie pytań.
O prowadzącej:
Paulina Orbitowska-Fernandez
Aktualnie pracuje w wielu miejscach i z różnymi środowiskami, w tym biznesowymi, medycznymi, edukacyjnymi. Wspiera nauczycielki i nauczycieli, leadership, organizacje biznesowe, instytucje publiczne w budowaniu kultury opartej na dialogu, szacunku i autentyczności. Mówi o sobie, że jest wszędzie tam, gdzie ludzie chcą zadbać o relacje.
Jest certyfikowaną trenerką NVC oraz eduScrum, coachką, nauczycielką, mediatorką, certyfikowaną praktyczką Resonant Healing, podejścia opartego na wiedzy z zakresu neurobiologii interpersonalnej oraz analityczką MindSonar. W latach 2004-2010 pracowała na uniwersytecie oraz w szkołach IB w Meksyku. W latach 2010-2017 pełniła funkcję koordynatora zespołu, wicedyrektorki oraz dyrektorki szkoły. Do 2022 prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim z Business Communication oraz Intercultural Communication.
Od 2017 roku dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z zakresu komunikacji empatycznej, budowania kultury organizacyjnej opartej na dialogu, inkluzywności oraz dbania o dobrostan emocjonalny. Ukończyła studia magisterskie z politologii oraz Studia podyplomowe z Zarządzania Oświatą, Liderów Oświaty, Porozumienie bez przemocy, Train the Trainer Porozumienie bez przemocy, Mediacje w nurcie NVC oraz kurs Business & Life Coaching. Jest pasjonatką Ameryki Łacińskiej i wszystkiego, co jej dotyczy, kultur i języków, literatury, historii, przyrody oraz kuchni, szczególnie „street food’u”.